Bir yanda ölüm, bir yanda neşe: Vicdanı yaralayan gülüş

ÇİĞDEM YILMAZ/İSTANBUL- Kemerburgaz’da 1 Mart’ta yazar Eylem Tok’un oğlu T.C.’nin kullandığı araç, kullandıkları ATV’leri bozulduğu için emniyet şeridinde bekleyen bir grup arkadaşa çarpmıştı. Çarpmanın etkisiyle 29 yaşındaki Oğuz Murat Aci hayatını kaybederken, dört kişi de yaralanmıştı. Kazanın ardından Eylem Tok ve oğlunun önce Mısır’a, ardından da ABD’ye kaçtığı tespit edildi. Tok ile T.C.’nin yurt dışına kaçmasını organize ettiği iddia edilen, T.C.’nin babası Doktor Bülent Cihantimur’un çalışanı Ayşe Ceren Saltoğlu tutuklandı. Aynı gün Tok hakkında “suçluyu kayırma”, T.C. hakkında da “bir kişinin ölümü ile birlikte birden fazla kişinin yaralanmasına neden olmak” suçundan tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı ve kırmızı bülten talep edildi. Hem diplomatik yollardan hem de Interpol vasıtasıyla iade talebinde bulunulduğu öğrenilirken, firari ikili 13 Mart’ta ABD’nin New York kentinde görüldü. Bir Türk vatandaşı tarafından fark edilerek taksiye binerken görüntülenen anne-oğlun gülmesi de kamuoyunun tepkisine neden oldu.

‘İHBARDA BULUNDUM’

Görüntüleri çeken Gözde G., “Kanım dondu. Neşe içinde kahkahalarla yürüyorlardı. Eylem Tok ve oğlunu 6. Cadde’de ve 57. Sokak’ta gördüm. Konsolosluğa da ihbarda bulundum” dedi.

‘İNSANLIK KALMAMIŞ’

Oğuz Murat Aci’nin babası Özer Aci ise fotoğrafla ilgili Milliyet’e şunları söyledi: “Fotoğrafları gördük, insanlıklarından utansınlar, insanlık kalmamış bu insanlarda. Oğlum öleli 14 gün oldu, onlar güle oynaya geziyorlar. Vicdanın olmadığının en güzel örneği bu fotoğraf. İnanıyorum ki yakın zamanda Türkiye’ye getirilip hak ettikleri cezayı alacaklardır.”

MEĞER AĞLAMIYORMUŞ!

Anne Tok daha önce sosyal medyadan yaptığı açıklamada da, “Oğlum her gün ‘Lütfen Türkiye’ye dönelim ve ben cezam ne ise onu çekeyim, ben bir aileyi dağıttım’ diye ağlıyor” demişti.

Kuzeni de aynı şekilde öldü

Murat Aci’nin amcasının oğlu Anıl Aci (26) de 11 Mart’ta Silivri’de arızalanan otomobili kontrol etmek için araçtan indi. Emniyet şeridindeki Anıl Aci ve Soner Aci’ye kamyonet çarptı. Anıl Aci hayatını kaybetti. –DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x